Турнир на името на Христо Радованов срещна млади футболисти и любители на спорта в Радомир

Дата на публикуване: 19.10.2016 06:41

Традиционен футболен турнир на името на Христо Радованов срещна млади футболисти и любители на спорта в Радомир. Събитието се провежда за 11 пореден път в навечерието на деня на града в памет на футболната легенда Христо Радованов.

В първия ден се срещнаха 5 отбора в две възрастови групи. При най-малките - от 1 до 4 клас - победител стана отборът на ОУ "Христо Смирненски", а на второ място се класира тимът на НУ "Арх. Зиновий".

При по-големите - от 5 до 8 клас - първото място заеха футболистите от СУ "Св. Св. Кирил и Методий", втори се класираха ОУ "Христо Ботев" в с. Дрен, а трети останаха съперниците им от ОУ "Хр. Смирненски" в Радомир.

Кметът на общината Пламен Алексиев поздрави участниците и им пожела да обичат спорта и да се развиват. "Христо Радованов е емблематично име за Радомир. Той искаше точно това - да има деца, които да се радват на играта и да милеят за футбола." каза пред младите спортисти Алексиев и обеща да подари на футболистите топки, а на вратарите  по чифт ръкавици.

Ентусиазирана публика с  викове и плакати подкрепяше футболистите, които показаха най-доброто от себе си на терена.

Турнирът продължава със срещите на най-възрастните участници в турнира - ученици от 9 до 12 клас от три училища в Радомир.

Победителите в състезанието ще получат преходни купи и медали, които ще им бъдат връчени официално от кмета на община Радомир Пламен Алексиев в деня на града 26 октомври.